Хр. Крушарски от Аржентина: Предлагаха „премия“ на Рилецо, но я взе съдията

0
1
Христо Крушарски

За скандална развръзка в последния кръг на Югозападна Трета лига алармира Христо Крушарски от Аржентина. Той обяви, че бъдещият му тим Рилски спортист е бил подложен на удари под кръста от Чавдар (Етрополе). Клубът от Етрополе до последно се бори за второто място в групата, което според слуховете може да даде правото за участие на бараж за допълване на Втора лига, след като Царско село преустанови съществуването си. Сигнали за нередностите е дал Митко Джоргов, който е президент на Рилецо.

„Разбрах, че са давали някаква премия на отбора, но нея я е взел съдията. Така ли ще оправим футбола в България? Така ли ще даваме пример на младите момчета? На какво ги възпитаваме“, обяви Крушарски за „Мач Телеграф“.

За статистиката Рилски спортист загуби с 1:2 от Чавдар Етрополе у дома в двубой от 37-ия кръг на Югозападтата Трета лига. Гостите стигнаха до обрат, след като домакините откриха резултата в 37-ата минута чрез Петко Петков. През втората част Андон Гущеров вкара за 1:1 в 59-ата минута, а Георги Маджаров донесе победата на Чавдар в 76-ата минута. В двубоят бяха показани общо 8 жълти картона.

Чавдар дели 3-о място във временното класиране със 77 точки, само на точка от втория Витоша. Рилски дели 9-о място с 47 пункта.