След 13 години в аматьорската лига „Беласица“ се завърна ударно в професионалния футбол, след като „комитите“ се наложиха с 3:2 над Вихрен (Сандански).

Първото полувреме бе много динамично и в него паднаха 4 от попаденията. Бела поведе с 2:0 още до 12-ата минута чрез Симеон Бояджиев (7 – дузпа) и Марти Таушанов (12). Само 120 секунди след втория гол Валери Георгиев намали изоставането на своя отбор, реализирайки от бялата точка. Към края на първата част Илия Цеков (39) възстанови равенството в Петрич.

Появилият се от резервната скамейка Димитър Иванов се превърна в герой за домакините, разписвайки се в 74-ата минута, с което Бела си осигури първата позиция в класирането.
Два кръга преди края на шампионата тимът, воден от Николай Николов – Чезето има преднина от 10 точки пред втория Витоша (Бистрица).

Изключителна хореография на трибуните в Петрич още в първата минута на решаващата среща днес подариха феновете на любимия отбор.

Близо 5 хиляди изпълниха НСБ „Цар Самуил“. Петричките русалии откриха двубоя, защото традициите продължават и са силни.

Заслуженото връщане в професионалния футбол се случва в навечерието на 100- годишнината на отбора!
Кметът на общината Димитър Бръчков проследи също срещата и след края поздрави заслужено отбора за големия успех, за себераздаването, за добрата стиковка на терена!