Отборът на Беласица се наложи с 3:1 като гост на Пирин Гоце Делчев и е само на победа от завръщане в професионалния футбол.

Така още в събота Бела може да се завърне при професионалистите, ако успее да победи Вихрен Сандански на „Цар Самуил“.

Симеон Бояджиев бе точен от точката за дузпа за петричани в 14 минути. Домакините възстановиха равенството с гол на Лъчезар Дафков 4-ри минути преди почивката.

През второто полувреме Аспарух Смилков в 50-тата минута вкара така важния втори гол за Беласица, въпреки протестите на домакините, а влезлият като резерва Димитър Иванов оформи крайното 1:3 в 81- та минута.

В класирането Беласица е лидер с 82 точки, със 7 точки преднина пред втория Витоша Бистрица и предимство в преките мачове. Пирин Гоце Делчев е на 8-ма позиция с 48 точки.

НА ВНИМАНИЕТО НА ГРАЖДАНИТЕ В ЮГОЗАПАДНА БЪЛГАРИЯ!