Инж. М. Чимев: На сметището над „Вангелова чешма“ трябва да градим стена, денивелацията е над 70 м.! Строителните боклуци караме на Бобошево!

Методи Чимев веднага изрази съмнения, че ще се намери купувач при тази цена.

„Рекултивацията на сметището на „вангелова чешма“ над Дупница се бави по ред обективни причини, проблеми със статута на земята, процедури за трансвормиране на горски фонд, кабели на чес, които минава на 2 метра над депото, сервитута на ЧЕЗ, денивелацията на депото е над 70 метра, трябва да се гради стена, трябват още много пари. Къде е място, на което трябва да се депонира строителните отпадъци, питат хората, защо проблемът е толкова жесток, кой е виновен.“ – пита кметът на община Дупница инж. Методи Чимев и даде подробно разяснение на последната общинска сесия:
„Единствения вариант в момента е на територията на община Бобошево под отбивката за с. Слатино. Човекът,  като е заправил ремонт вика: „Сега за две колички…на Слатино няма да ходя.“ По повод на малките населени места с колегите сме дискутирали особено пролетно време е, местата за депониране да се обявят, за да може техниката, която след това изпраща общината багера товари и маха. Въпреки това добре се познаваме от презумпцията защо да ходя на другия край на селото ще го хвърля под мене. По повод на рекултивацията да се върна, депото над Вангелова чешма, място няма аналог в България. Дупница сме номер едно по презумпция. В тази площ близо 80 дка имаше не малка част, която е горски фонд. Там мина през процедури през МЗХГ да бъдат предоставени за ползване пък имаше леко дърпане как да предоставиме фонд на общината, то е неизползваемо. Възникна коментар със сервитута на ЧЕЗ. Тези, които са ходили знаят, има едни далекопроводи в долния край, където височината е, ако изправиш ръка сигурно ще пипнеш и…там възникна другия въпрос. Тука по презумпция яйцето или кокошката. Далекопровода или мястото за депониране е водещото. Това е общински имот ползва се отпреди 70-80 години, когато най-вероятно не е имало далекопровод, т.е. давайки да се изгради имаш претенции за сервитут. Колегите от ЧЕЗ излязоха коректни. Направиха се необходимите действия и казуса е решен. Денивелация знаете ли какво е, над 70 метра? Сградата на общината не е толкова висока, това нещо продиктува едни незнам „ен“ на брой, не помня колко срещи колегите правят в ПУДООС в МОСВ, за да обосноват необходим ресурс, защото на една падинка, където е изхвърлено на някое населено място минава багера рекултивира и слага земна маса и приключва. Там трябва да се изгражда стена. Имате ли идея? Въпроса оттам произтече. И оттам едни коментари доказване на необходимост. Иначе пределно ясно е, че това място е язва на града. Наближи ли този сезон там е депонирано какво ли не, какво е
имало. Почва да тлее, метан, газ, възпламенява се и влизаме отново в темата.
Санкции търпя и към момента. Кмета по закон е отговорен за опазване на околната
среда. Темата с ОВОС приключи 2013. Днес е 2022 девет години останахме една от 6-7
общини, които стоят с нерешена тема.
Онзи ден обиколих. Колеги, там стартира дейност по изграждане на компостираща и
сепарираща инсталация. Там наистина се работи от месеци. Прави се каквото трябва от общината и аз бягам от темата, че някой ни бави по обективни айде субективни ще ги нарека причини финансиране. Не спираме да доказваме колко е важно въпросната клетка за депониране. Там е през ПУДООС финансирането. Там има ръководни карти включително, които комуникацията е от време оно. Леко партийните оцветки и пристрастия се загърбват, но за да се реализира трябва да бъде осигурен ресурс.“




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here