В зрелище мач с 5 попадения в мач от предпоследния 37-ми кръг във Втора лига, тимът на Добруджа направи пълен обрат срещу Миньор Пк и се наложиха с 3:2.

В герой за победителите се превърна Яя Соу, който се появи от резервната скамейка и се отчете с два гола и една асистенция.
 Борис Тютюков изведе перничани напред с гол в 22-рата минута, но зрителите дошли на стадион „Дружба“ в Добрич не предполагаха какво ги очаква в последните 20-тина минути на двубоя, когато паднаха 4 попадения.

Андриян Димитров най- напред възстанови равенството в 73- та минута, а в 76- та Веселин Васев отново изведе перничани напред. Яя Соу обаче не бе казал последната си дума и с два бързи гола, в 78-ата и 81-вата минута, донесе успеха за Добруджа.

По този начин шансовете на Миньор за промоция в елита драстично се намалиха. „Жълто-черните“ остават на 5-о място с актив 60 точки. Етър се намира на четвърта позиция и, ако спечели поне една точка в последните си два мача, ще си гарантира минимум бараж за участие в efbet Лига.

„Чуковете“ ще прибавят служебно 3 точки към своя актив, тъй като по програма тогава е двубоят с Левски (Лом). Добруджа вече има 45 пункта и се изкачи на 11-о място в таблицата.

НА ВНИМАНИЕТО НА ГРАЖДАНИТЕ В ЮГОЗАПАДНА БЪЛГАРИЯ!