Анна Ралиева до Иван Гешев: От 10 години плащаме двойни сметки за ток, изнудват ни! Сега трябва да замръзнем от студ, за да ядем, или да умрем от глад, за да платим за климатик!

Иван Гешев

Семейства плащат двойни сметки за промишлен ток, твърдят: Изнудват ни! Нека прокуратурата да се самосезира! нека главният прокурор Иван Гешев се намеси!

Читателите ни пишат:

Проблема е сериозен и засяга доста хора, живущи в КК Св.Константин и Елена, Варна
„Изнудвани сме, заплашвани. Живеем под напрежение.Наистена случая е много обемист, направо престъпен. Става въпрос за живеещите на ул. Първа 82, пише ни с тревога Анна Ралиева и добавя: Става реч за едни 90 000 лв., които този човек чрез запляхи шантажи и изключване на ток, наема коректорски фирми да ни изнудват и запляшват, защото той знае, че няма право на тези пари, защото не сме затворен комплекс
Освен това за тия 10 години не е дал отчет за нито една похарчена стотинка от нашите пари. Има семейства ги държа по 5 месеца без ток. Искаме да знаем къдие отиват тия 90000 лв след като не получаваме услуга за година и за 90 лв.“
Семейства се притесняват от двойни сметки за промишлен ток Оказа се, че двойни сметки за ток получиха пенсионери, които имат жилища в курорта „Св. Св. Константин и Елена“ край Варна. Причината е, че от години те плащат промишлен ток, тъй като са свързани към електромерното табло на намиращия се в близост хотел. Някои от потърпевшите са подписали договор с енергодружеството още в средата на миналата година за изграждане на присъединително съоръжение, което ще позволи да плащат битов ток, но без резултат.  

От години Анна Ралиева и съседите ѝ плащат промишлен ток. Заради драстичното поскъпване на електроенергията обаче жената казва, че трудно ще изкара зимата.

„Плащаме по 62 стотинки за киловат ток, без нощна енергия. Това ни бърка много в джоба, защото пенсията ми е минимална 300 лева, а имам ток 295 лева“, разказа Анна Ралиева.

Част от собствениците на апартаменти са пенсионери и казват, че високите сметки за ток са непосилни за тях.

„И така сме поставени пред два проблема – или да не замръзнем, като си платим климатиците, или да замръзнем, за да можем да ядем“, каза Фарида.

Някои от абонатите още миналата година са подписали договор с ЕРП Север за присъединяване към електроразпределителната мрежа, но и до момента плащат скъп ток.

„Моята молба дадох през май месец. От май досега чакаме ново включване. Нито срок ни дават, нито обяснения“, заяви Анна Ралиева.

От енергодружеството заявиха пред БНТ, че присъединяването на клиентите към мрежата на ЕРП Север все още не е приключило, тъй като проектантската фирма вече няколко пъти не успяла да се свърже с тях, за да съгласува местоположението на електромерното табло.

„Ние се обръщаме към градската администрация да ни помогне и да реши този проблем. Къде да отидем“, попита Фарида.

Срокът за присъединяване към мрежата не е нормативно регламентиран. Той се записва във всеки договор. В конкретния случай срокът за изграждане на присъединителното съоръжение е 7 месеца след издаване на разрешението за строеж. Потърпевшите твърдят, че са попаднали в административен капан и не виждат изход.

Автор: Петър Дойкински и екип на 4ВЛАСТ




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here