Кюстендилският тим ще зимува на третото място в Югозапада

С победа завърши есенния полусезон ФК Кюстендил в Югозападна Трета лига, след като се наложи 1:0 у дома над лидера Балкан (Ботевград) в дербито на кръга.

Единственото попадение на ст. „Осогово“ вкара Марио Евтимов, който опъна мрежата зад стража на Балкан Костадин Котев в 83-ата минута, след като се възползва от груба грешка в отбраната на гостите.

Срещата предложи добър футбол за стандартите на третия ешелон, като в нея бяха пропуснати две дузпи- по една за всеки от отборите, както и куп положения в полза на домакините.

През целия мач ФК имаше предимство и заслужено спечели 3-те точки. В 39-ата минута Марио Евтимов беше спънат от Симеон Иванов в границата на наказателното поле и реферът Георги Димитров посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на Кюстендил Александър Александров, чийто удар обаче беше спасен от вратаря на гостите Котев. Последваха още два пропуска за домакините и двата тима се отеглиха на почивка при 0:0.

Само 5 минута след подновяване на играта и гостите получиха право да изпълнят дузпа, но удара на Николай Цветков прати топката високо над вратата и резултатът се запази нулев.

С няколко пропуска се отчете и Кирил Вълов, преди да дойде 83-ата минута, когато Марио Евтимов с удар отблизо след разбъркване около вратарското поле на тима от Ботевград превзе противниковата врата.

Така ФК Кюстендил заслужено се поздрави с крайната победа и ще зимува на 3- то място с актив от 41 т., колкото има и Витоша (Бистрица). Пред кюстендилци са тимовете на Балкан с 45т и Беласица с 44т. Петричани днес спечелиха с 2:0 при гостуването си в Ихтиман.

Актуални мачове:

27 ноември 2021 г., събота, 14:00 ч / XIX кръг:
Септември II (София) - Пирин II (Благоевград)             2:0 (1:0)
Пирин 1912 (Гоце Делчев) - Пирин 1941 (Разлог)            3:1 (1:1)
Вихрен (Сандански) - Витоша (Бистрица, обл.София ст.)     0:0
Кюстендил (Кюстендил) - Балкан 1929 (Ботевград)           1:0 (0:0)
Ботев 1937 (Ихтиман) - Беласица (Петрич)                  0:2 (0:1)
Рилски спортист 2011 (Самоков) - Гранит (Владая)          2:3
Банско тийм (Банско) - Чавдар (Етрополе)                  0:0
Надежда (Доброславци) - Хебър 1918 II (Пазарджик)         1:0
ОФК Костинброд 2012 (Костинброд) - Левски (Чепинци)       4:1
Сливнишки герой (Сливница) - Оборище (Панагюрище)         0:1 (0:0)

М    П   Р   З    ГР      Т
1. Балкан 1929 (Ботевград)                              19 14 3 2 30:11      45
2. Беласица (Петрич)                                        19 14 2 3 43:14      44
3. Кюстендил (Кюстендил)                                19 12 5 2 37:13      41
4. Витоша (Бистрица, обл.София ст.)               19 12 5 2 40:15      41
5. Чавдар (Етрополе)                                       19 12 4 3 38:8        40
6. Оборище (Панагюрище)                               19 11 4 4 35:21     37
7. Гранит (Владая)                                            19 9 3 7 25:24       30
8. Банско тийм (Банско)                                   19 8 6 5 26:17       30
9. Пирин 1912 (Гоце Делчев)                           19 8 5 6 23:26       29
10. Пирин 1941 (Разлог)                                  19 7 6 6 21:20       27
18. ОФК Костинброд 2012 (Костинброд)            19 2 6 11 18:28   12
19. Пирин II (Благоевград)                                 19 0 5 14 10:45     5
20. Левски (Чепинци)                                        19 0 2 17 10:62     2