В битка от начало до край, рилското “Ел Класико” остави без дъх над 200-те зрители, дошли с чадъри в проливния дъжд да изгледат мача Левски (Долна баня) – ОФК Костенец (3:3).
Големият липсващ в състава на домакините бе контузеният голмайстор Валери Беров. Гостите пък рано-рано извършиха три принудителни смени, като заради контузии излязоха халфът Светослав Котларов и нападателите Веселин Гелев и Георги Костов.
Вихреното начало даде попадението на Огнян Стефанов още в 3-та минута за домакините. В 10-та бившият национал, неостаряващият Светослав Петров изравни след перфектно изпълнение на свободен удар. Долнобанци отново излязоха напред в 6 минути по-късно, когато при неразбирателство в защитата на гостите Юлиян Христов се разписа за 2:1.
Влезлият по спешност като резерва за ОФК Костенец Румен Патъров, който е бивш футболист на Левски (Долна) изработи дузпа за гостите и в 36-та мин. Кристиян Димитров изравни резултата.
Още в началото на втората част “синът на вятъра” Румен Патъров профуча покрай пазача си на лявото крило и отново бе повален в наказателното поле. Светльо Петров бе точен след отсъдената дузпа за 2:3.
Атаките следваха една след друга пред двете врати, 22-мата на терена водиха борба за всяка педя, а на няколко пъти направи впечатление и вратаря на долнобанци Александър Йорданов, който се включи почти като полеви играч в стил “Мануел Нойер”.
В края на мача колегата му Атанас Аршинков извади много трудни топки, след като домакините се втурнаха на финален щурм. В 84-та минута, обаче, след центриране от дясно, Огнян Стефанов отбеляза втория си гол в мача с безпощаден изстрел с глава.
Добро съдийство за софийският екип с гл. рефер Димитър Димитров и помощници Марин Бонов и Станислав Станев.