Борислав Михайлов е новият стар президент на БФС! Това стана ясно преди минути, когато бяха обявени резултатите от гласуването на делегатите. Михайлов печели битката със само 11 гласа повече от тези на Димитър Бербатов.

За победителя са гласували 241 делегати, за Бербатов – 230 делегати, а за Христо Порточанов – 8 делегати.

Така Михайлов печели над 50% от гласовете още на първия тур, което автоматично го прави президент на съюза. Ако бе събрал два гласа по-малко, щеше да се стигне до втори тур и балотаж между него и Бербатов.

Пред НДК, където се проведе конгресът, сутринта имаше и футболни фенове, които искаха промяната в лицето на Бербатов. Те бяха с плакати, които гласяха следното: „16 години стигат“, „Бербатов, спри корупцията в БФС“, „Михайлов на съд“.
Преди 16 години Борислав Михайлов замени на поста Иван Славков и от тогава ръководи БФС.
Точно преди началото на конгреса се оказа, че делегат от Балкан (Белоградчик) не може да влезе поради смяна на делегатите в последния момент. Избраният от клуба човек се разболял преди два дни и се наложила смяна. Новият им представител обаче няма делегатска поименна карта.













































































































