Преслав Йорданов

Пирин (Благоевград) и Черно море изиграха вълнуващ мач от 9-ия кръг на efbet Лига, който завърши 2:2.

Пабло Гарсия откри резултата след точно изпълнение на дузпа в 40-ата минута. Ситуацията бе разгледана чрез ВАР, а реферът Железов се забави с окончателното си решение. Гл. съдия от Бургас отиде да гледа положението на ВАР, като след преглеждането съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Пабло Гарсия, който откри резултата за гостите, след като бе точен от дузпата.

В 42-ата минута моряците останаха с 10 човека след директен червен картон на Родриго, а в 58-ата Станислав Костов изравни. Само 240 секунди по-късно Пабло Гарсия вкара втори гол за гостите.

Резервата Преслав Йорданов изравни в 77-ата минута. Минута преди края на редовното време варненци получиха втора дузпа за игра с ръка на Попев, който изби от голлинията удар с глава на Андраде, за което получи директен червен картон. Васил Панайотов обаче стреля в аут.
В състава на домакините се завърна Станислав Манолев, който изтърпя наказание от 3 двубоя заради расисткия скандал по време на сблъсъка срещу ЦСКА – София по-рано през сезона./Sportal.bg