На Стадион „Христо Радованов” се изигра дербито на девети кръг от Втора Лига между отборите на Струмска Слава Радомир и Хебър Пазарджик, което завърши 0:1.
Радомирци доминираха на терена през целият мач, имаха повече положения от пазарджиклии, но късмета не беше на тяхна страна. През първата част въпреки домакинския натиск, опасните положения и повечето владеене на топката, хебърци стигнаха до гол. В 45- та минута те успяха да отбележат чрез бърза контраатака, при която Хамдиев получи топката зад центъра, влезе на скорост в наказателното поле на домакините и подаде топката на Живко Петков, който вкара единственото попадение в срещата.
През втората част „Славата” отново започна да диктува играта и се настани в половината на Хебър. Така се стигна до 57-а минута, когато влезлият като резерва Руси Чернаков отправи хубав удар извън наказателното поле, но топката се размина на сантиметри от напречната греда. Две минути по-късно Борислав Николов бе изведен сам срещу вратаря ,но точно преди да стреля футболист на гостите скочи на шпагат и изби топката в ъглов удар. В 66-а минута отново Струмска Слава можеше да изравни резултата, след като отново топката бе центрирана в наказателното поле и Боби Николов се извиси над защитата на противника, но удара му с глава мина близко до левият страничен стълб.
След днешното поражение Струмска слава остава на 4-о място във временното класиране с актив от 17 точки.
В десетия кръг от първенството отбора на радомирския тим гостува на Септември Симитли на 17 септември, петък от 17:00ч.