Кметът Йордан Ангелов и десетки жители на община Костенец почетоха 1035 г. от знаменитата битка при Траянови врата

Община Костенец организира транспорт до Траянови врата за честването на 1038 г. от победоносната битка на цар Самуил
Празничният ден бе почетен с танцови и музикални изпълнения на таланти от общинските училища и детски градини
   
Проходът влиза в историята през 986 г., когато византийският император Василий II предприема поход срещу България в стремеж да откъсне български територии. На 17 август българската войска начело с бъдещия цар Самуил пресреща византийците при прохода Траянови врата и напълно ги разбива!
Така българската войска успява да се наложи и да възвърне предимство!
„Уважаеми съграждани, наследници сме на велики личности в исторически план. Нека всеки от нас пази в сърцето си спомени за дни като днешния и ги предава на идните поколения, за да пребъде България!“, се каза в словото.
Празничният ден бе почетен с танцови и музикални изпълнения на таланти от общинските училища и детски градини в Костенец.
Кметът на общината – г-н Йордан Ангелов и председателят на Общински съвет – Костенец-Иван Банчев произнесоха празнични слова пред присъстващите, както и беседа от Е. Гавелски – екскурзовод на Крепостта.

Понесоха се цветя в знак дълбока почит.
Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.