Миньор (Перник) продължава със силното си представяне от началото на сезона, след като надви с 4:2 тима на Септември (Симитли) на стадиона на Мира в миньорския град.

“Чуковете” се наложиха над регионалния съперник, след като поведоха с 2:0 до почивката, а след това двата тима си размениха по два гола.

Резултатът бе открит от домакините в 33-ата минута. Съдията отсъди дузпа за Миньор за нарушение срещу Християн Казаков, Методи Костов се нагърби с изпълнението и реализира.

Съвсем скоро резултатът бе удвоен. Андреас Васев пресече подаване и центрира, а в опита си да изчисти Слави Косов вкара топката в собствената си врата.

В началото на второто полувреме, автогол на Чиликов от Миньор намали разликата и така Септември се доближи до равенството с резултат 1:2. Два бързи гола на „Чуковете“, обаче, отново възстановиха преднината, с което резултатът стана 1:4 за перничани.

Миньор (Перник) - Септевмри (Симитли)

В 75-ата минута ветеранът Владислав Златинов вкара втори гол за Симитли, след като реализира отлично от пряк-свободен удар и оформи крайния резултат 4:2.

Така в класирането Миньор вече е на първа позиция с актив от седем точки. Септември пък към момента е втори с шест.