Струмска слава и Миньор не успяха да излъчат победител в регионалното дерби на Втора Лига. Двубоят завърши 1:1 на „Стадиона на мира“ Перник, където за първи път от над половин година присъстваха и фенове.

Гостите, които бяха по- настойчиво търсещия отбор победата, имахме повече положения и логично поведоха в резултата. Точен за Струмска слава бе капитана Борислав Николов в 49-та минута, но радостта им бе едва 4 минути, след като Борис Галчев възстанови равенството.

До края на срещата и пред двата тима се откри възможност за победен гол. Галчев изведе Будинов на отлична позиция, ала последният пропусна да направи обрата пълен.

Гостите също можеха да вземат трите точки, но Николов не се възползва от отлична комбинация в 66-ата минута, а 11 по-късно Будинов не успя да се разпише отново и така се стигна до крайното 1:1.

След него Миньор остава седми с 34 точки, докато Струмска слава е на 12-а позиция с 27 в своя актив.