Попътен вятър пожела кметът на община Разлог Красимир Герчев на новия депутат Иван Димитров. Той е от редиците на „Демократична България“.
„Разлог има депутат в 45- ото Народно събрание- адвокат Иван Димитров. Пожелавам много успехи на новия депутат от „Демократична България“! Надявам се, че ще работим заедно и отстояваме интересите на жителите на община Разлог.“, отправи пожелание от профила си в социалната мрежа Герчев.
Представителят на курортното градче от листата на ГЕРБ-СДС беше д-р Емил Тончев. Той беше под №4 и събра 2530 преференции. Листата обаче беше сериозно пренаредена чрез преференциални вот. Както е известно, последният Стефан Апостолов от Симитли изскочи на първо място, събирайки над 9500 преференции, напред мина и Александър Мацурев от Банско с над 6000. Така д-р Тончев остава извън редиците на новите в Народното събрание.