Само „Галчев“ и „Булплан“ от 9 фирми прескочиха пресявката за ремонта на Младежкия дом в Дупница за 1,5 млн лв.

„Галчев инженеринг“ и „Булплан инвест“ останаха в надпреварата за ремонта на Младежкия дом в Дупница за над 1 590 000 лв. Само те са били допуснати до етапа с отваряне на ценовите оферти. От общината съобщиха, че „Галчев инженеринг“ с управител Марияна и Любомир Галчеви са предложили да извършат преустройството за 1 492 324,76 лв., „Булплан инвест“ на Николай Йосифов за 1 591 358,89 лева.

Управителят на „Булплан Инвест“ Николай Йосифов, Христо Терзийски, Методи Чимев и зам.- кметът Олга Китанова на първата копка на финалния ремонт в жк „Бистрица“. Фирмата на Йосифов е изпълнител.

Както съобщихме, в общината бяха входирани 9 оферти. Заявка за участие бяха дали още благоевградските „Алекс строй АН“ на Николай Бачев и ЕТ „Маргарита-П- Иван Костадинов“, дупнишката фирма „Реал Трейдинг“ на Георги Христов, русенската „Ник Строй 2000“, софийските дружества „Интерхолд“ с управител Десислава Герданова, „ИВТ Дивелъпмънт“ на Иван Танкишев и „Билд инженеринг 09“ на Георги Владимиров. Комисията обаче е открила пропуски в документацията и в крайна сметка към следващия етап са минали само „Галчев инженеринг“ и „Булплан инвест“. Комисията ще се произнесе до дни с решение и ще предложи на кмета на общината инж. Методи Чимев победител за сключване на договор, съобщават от общината.

Любомир Галчев 

От администрацията уточняват още, че Младежкият дом ще бъде изцяло ремонтиран, за да се превърне Градски исторически музей. На общественото обсъждане на проекто-бюджета, зам.кметът Олга Китанова тогава заяви, че очакванията са в края на месец април да стартират същинските ремонтни дейности.
Сагата около ремонта на сградата и преустройството му в градски музей се проточи почти 5 години. Причината бе в забавянето с почти 3 години на сформирането на Фонда на фондовете, тъй като освен безвъзмездно финансиране има и общинско участие чрез финансовия механизъм.
Работата по сградата включва затваряне на откритите проходи и тераси. Част от оформеното пространство ще се превърне в лапидариум /място, където са подредени камъни с археологическо значение б.а./, в центъра му са предвидени малка група от водна площ и разполагане на зеленина. По план строителните работи трябва да приключат за не повече от 18 месеца след старта.
В затворените проходи и тераси ще се оформи още ново фоайе, ниша за щанд, коридор. Ще има също зала за временни и гостуващи изложби, пространство за дейности, свързани с игрово обучение за деца. Голямата зала ще се раздели на три нови- за археология, история и етнография. От съществуващата зрителска зала също ще отделят три нови. На място ще има пространство за аудиовизиулани презентации, архивохранилище и фондохранилище. Ще се създаде тоалетна, оборудвана за хора с увреждания. Ще се запазят две от съществуващите канцеларии. Музеят ще се оборудва с типови модулни офис мебели
В ремонтираната сграда на Историческия музей ще бъдат изложени експонатите от археологическите разкопки в местността Кулата, както и такива, представящи развитието на града през различните епохи. Музеят разполага със 7480 експоната, като едни от най-значимите са колекция от енклопиони и предмети със знака на кръста, традиционни костюми и предмети на бита, оригинални архивни документи и др.
Миналата година беше дадена зелена светли общината да изтегли дългосрочен кредит от 708 883 лв. за финансиране на ремонта. Отпусната безвъзмездна финансова помощ за целта е в размер на 1 470 000 лв., останалите трябва да осигури общината. С осъществяването на проекта ще се сложи и край на гуляите, които младежи си организираха под покритите пространства на сградата, от които живеещите в района са пропищели.




Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.