Момчетата на Людмил Хаджисотиров надиграха като гост Ямбол със 71-87
Своята десета поредна победа записа Рилски спортист в НБЛ. Тимът снощи надигра този на Ямбол като гост със 71-87, съобщава сайта на клуба.
Не можем да кажем обаче, че успехът за баскетболистите ни дойде лесно, напротив. Домакините започнаха срещата отлично и след 10 минути игра водеха с 26-25. Добрите им изяви продължиха и във втората четвърт, за да се оттеглят на полувремето с преднина от 4 точки- 44- 48.
Този развой на срещата сякаш постресна момчетата на Людмил Хаджисотиров, които в третата част заиграха по- добре и успяха да обърнат събитията на терена, а с това и резултата, който след 30 минути беше 59- 68 в полза на Рилски.
През последната четвърт домакините дадоха всичко от себе си да се върнат на победния път разчитайки предимно на далечни стрелби, но това така и не се случи и Рилски се поздрави с победата в мача.
За тима ни страхотен мач изиграха Нико Карвачо и Алекс Симеонов, които завършиха двубоя с дабъл- дабъл. Карвачо вкара 22 точки и регистрира 10 борби, а Алекс Симеонов се отчете с 18 точки и 12 овладени отскочили топки. Павлин Иванов пък приключи двубоя с 14 точки.