„Марек“ разби на пух и прах на ст. „Бончук“ тимът на „Гранит“ Владая в мач от предспоследния есенен кръг от Югозападната Трета лига. Дупничани вкараха 6 безответни гола и дръпнаха на върха в класирането.

Домакините подпечатаха успехът си още през първото полувреме, когато вкараха 4 попадения дело на Милен Иванов в 12-та и 40- та мин., Антонио Арсов в 25-та минута и Веселин Любомиров в 42- та минута.

След почивката Димитър Чечев се разписа в 53-ата минута за 5:0, а крайното 6:0 оформи със своя хеттрик Милен Иванов.

В класирането „Марек“ запази първото място, като вече има аванс от 2 точки пред „Беласица“ и „Вихрен“, след като санданчани завършиха наравно 1:1 срещу „Балкан“ в Ботевград.

В последния си мач в есенния дял „Марек“ гостува именно на „Вихрен“ в дербито на върха.