Тимът на Пирин Бл записа пета победа от петте си мача като домакин до момента след късна драма срещу Миньор (Перник)!
На стадион „Христо Ботев“ Пирин се наложиха над гостуващия тим с 3:2 в мач от 10-ия кръг на Втора лига, а успеха дойде с два гола на Преслав Йорданов в края. Така Преслав Йорданов поведе още по-убедително при голмайсторите на Втора лига с 10 попадения. Това бе четвърти мач от началото на сезона, в който нападателят вкара по два гола.

Станислав Манолев откри резултата за “орлетата” в 9-ата минута с първия си гол за сезона. Бранителят на Миньор Антон Славчев отбеляза два гола – в 41-ата и 60-ата минута, първо за да изравни, а след това за да направи пълен обрат за “чуковете”.

В последната минута на срещата Преслав Йорданов възстанови равенството след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на голмайстора за “чуковете” Антон Славчев срещу влезлият като резерва Джон Оукли.

В последната минута на добавеното време Преслав Йорданов беше точен за втори път. Нападателят засече центриране на Антон Карачанаков за крайното 3:2.

Пирин пропусна много положения за гол и победата е съвсем заслужена. С успеха Пирин се придвижва на трета позиция в класирането преди изиграването на останалата част от 10-ия кръг във Втора лига.

В сряда, 21 октомври, от 17:30 часа Пирин посреща Берое в мач от турнира за купата на страната.