„Орлетата“ се наложиха у дома с 2:0 над Арда, след попадения на Антон Карачанаков

Пирин спечели последната си приятелска среща преди началото на първенството във Втора лига. На стадион “Христо Ботев”, „орлетата“ победиха завършилия на осмо място през миналия сезон в Първа лига отбор на Арда с 2:0, съобщава сайта на клуба.

Двете попадения отбеляза Антон Карачанаков, който се разписа през второто полувреме с далечен удар в 60-ата минута и от дузпа в 80-ата минута. Карачанаков приключва подготовката като голмайстор на отбора с четири попадения на своята сметка, след като се разписа и два пъти и срещу Пирин (Разлог) по-рано през месеца.

Тимът игра за първи път с новите екипи. Повторен дебют за Пирин направи Станислав Манолев, който се появи на терена в 63-ата минута на мястото на Джон Айна. Първи мач на вратата по време на подготовката направи Петър Петров, който се завърна на терена след месец контузия. В петък, 7 август, от 17:45 ч. тимът ни излиза срещу Хебър (Пазарджик) в мач от първия кръг на новия сезон във Втора лига.

Първата ситуация за гол се откри пред Красимир Станоев, които в 12-ата минута шутира от далечна дистанция, но Васил Симеонов успя да избие в корнър. В 32-ата минута Иван Коконов стреля с глава покрай вратата, пазена от Петър Петров. Две минути по-късно Карачанаков шутира над вратата от пряк свободен удар.

В 50-ата минута Карачанаков бе намерен с центриране от дълбочина, последва успоредно подаване към Преслав Йорданов, който се размина на сантиметри с топката пред вратата на Арда.

В 60-ата минута Карачанаков откри резултата. Халфът запази добре топката, отвори си пространство за изстрел и прати топката в мрежата под плонжа на вратаря Месут Юсуф с шут извън границата на наказателното поле. В 63-ата минута Станислав Манолев дебютира отново с фланелката на Пирин, след като замени Джон Айна.

В 80-ата минута Антон Карачанаков удвои преднината на Пирин от дузпа, отсъдена за нарушение на Матеус Леони срещу влезлият като резерва Иван Тасев в наказателното поле. До края на срещата Арда опита няколко атаки, които не застраши реално вратата на Петър Петров.