Пирин завърши 1:1 срещу ЦСКА 1948 на ст. „Хр. Ботев“, Преслав Йорданов вкара за „орлетата“

Отборът на Пирин записа равенство 1:1 срещу новака в Първа лига ЦСКА 1948. Това бе петата контрола за „орлетата“ от началото на подготовката, която се игра снощи на стадион „Христо Ботев“. В титулярния състав попаднаха всички футболисти, които не играха срещу Вихрен (Сандански) във вторник, съобщава сайта на клуба. Легендата Петър Михтарски получи подарък фланелка с номер 54 – годините, които навърши вчера от капитана на нашия отбор Николай Бодуров.

Първото положение домакините дойде в 7-мата минута, когато Конър Хендерсън центрира от свободен удар, топката стигна до Стилиян Николов, който веднага отправи удар, но стражът отрази неговия изстрел в корнер. Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато Преслав Йорданов реализира с глава след отлично центриране на Спас Георгиев от корнер. Нападателят отбеляза първото си попадение за „орлетата“ по време на подготовката.

Между 23-ата и 24-ата минута вратарят ни Франческо Руберто демонстрира отличен рефлекс и се намеси решаващо на два пъти. Първо изби топката след рикошет от крака на Николай Бодуров, а после отрази и удар на Ангел Бастунов, който се озова очи в очи с него. В 31-ата минута червен картон получи Венцислав Василев от гостите, който очевидно изпусна нервите си и реферът го отстрани от игра.

На полувремето десният защитник Александър Бастунов замени Архан Исуф, а стартиралият отдясно Александър Дюлгеров продължи като ляв защитник. В 66-ата минута Франческо Руберто отрази изстрел на Васил Шопов отблизо.
Две минути по-късно стражът Руберто отново демонстрира рефлекс и не допусна гол, след като изби топката след удар на Младенов от непосредствена близост. В 78-ата минута Руберто се намеси решаващо и улови шута на резервата Мариянов.

В 80-ата минута ЦСКА 1948 изравни, след като Марио Топузов проби отляво в наказателното поле и намери непокрития Цветомир Тодоров, който реализира с удар отблизо.