Благоевградчани бранят със зъби и нокти всяка градинка и зелена площ и ни заливат със сигнали за строителство в междублокови пространства. Отидохме да проверим какво се строи в жк „Еленово“, където никне нова сграда.

„Строителният обект е мой, фирмата е моя, строителите са мои работници.“, сподели на място пред кореспондента на „4Власт“ синът на бившия областен управител на Благоевград Костадин Хаджигаев- Върбан. Сградата, която той строи, се намира до блок 133 А в междублоковото пространство, което е зелена площ. Обектът е доста голям и е съвсем близо до съседните сгради.
„Искаме чрез вашата медия да споделим за бездействието на община Благоевград или може би действието. Целият град, целият квартал се възмущава, че общинска администрация допуска строеж след строеж, а в „Еленово“ растат няколко нови бетонови блока. Местата са все зелена площ между блоковете. Искаме да попитаме предишния кмет Атанас Камбитов, отдел „Архитектура“, настоящия кмет Румен Томов до кога ще се газят правата на хората? Теренът е с площ от над 2 дка. Как семейството на бившия областен управител се сдоби с този терен, на които е имотът, кой ще живее в него?“, питат хората.

На място не се появи технически ръководител, нито работници се съгласиха да съобщят какво се случва. Само Върбан Хаджигаев обяви, че той строи.
През септември 2017 г. действащият кмет Атанас Камбитов и бившият областен управител Костадин Хаджигаев се сродиха, след като вдигнаха сватба за децата си Елена и Върбан. Сватбата се състоя в зала „Орфейл“ в новия парк Македония, която се оказа без акт 16.
Малко преди това общинските съветници определиха наемни цени за отдаване на двете големи зали под наем за лични и обществени мероприятия срещу 300 лв. на час с всички екстри осветление, отопление и озвучаване.
Видео запис от обектите: Илия Илиев.





















































































































