Политическа патаклама на сесия в Сандански заради 110 093 лв. за мерки срещу коронавируса, кметът Стоянов: Направихме каквото беше нужно

В истинска бомба се превърна точка питания на днешното заседание на Общински съвет Сандански, след като ГЕРБ повдигнаха въпроса с изразходваните от общината средства за мерки срещу коронавируса. Войводи и гербери дъвкаха темата до кръв, наложи се останалите съветници да поискат на висок тон прекратяване на дебата. Пръв, възмутен, глас надигна съветникът Живко Иванов от НФСБ. Към призива му се присъедини и лидерът на РЗС Яне Янев.


По време на дебата стана ясно, че общината е изразходвала 110 093 лв. в мерки срещу разпространението на коронавируса. Кметът Атанас Стоянов беше категоричен, че въпросът за вложените средствата се политизира и изражда в чист реваншизъм, което само изостря обстановката. В защита на градоначалника скочиха съветниците от ВМРО, което нажежи обстановката. Лидерът на ГЕРБ Стоян Стоев продължи да настоява и със съветника Ивелин Терзийски кръстосаха шпаги. Кметът Стоянов беше категоричен, че за изразходваните средства има фактури и цялата информация ще бъде представена пред Сметната палата при необходимост.


„Съжалявам, че самите мерки, които проведохме, не бяха подложени на гласуване от Общинския съвет, но в условията на извънредно положение нямахме време. Ако се наложи, ще поеме своята отговорност, но стоя зад решението си. Ситуацията изискваше от нас да действаме. Каквото и да се случи, ще поема отговорност.“, каза градоначалникът.

Вижте видеоканала ни:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.