Съпругата на архиерейския наместник на Дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски Димитрина влиза в политиката като кандидат за общински съветник от „Глас народен”. Тя ще е рамо до рамо с личния телохранител на Галеви Георги Градевски Конана, Леонид Хаздай, съветникът Иван Танев, Петьо Кюркчийски от БСП, собственика на частната болница в Дупница Ени Лефтеров, д-р Васил Бачев и др.
Любопитна подробност е фактът, че дъщерята на Георги и Димитрина Паликарски Марина пък е щатен секретар в офиса на ГЕРБ Дупница.

Кметът на Дупница Методи Чимев е работодател на Димитрина Паликарска, която е директор на детска градина в Яхиново. Отец Георги Паликарски пък симпатизира на БСП. Той е многократно е правил изявления, че ако от БСП изключат общинския съветник Георги Пехливански, той ще стане член на партия. Двамата имаха стълкновения заради дърветата и сергиите в двора на черквата. Отец Паликарски обаче определя своята политическа ориентация след резултатите от изборите. Същият беше на площада и молеше Бога да освободи от ареста Братя Галеви.
Решението на Димитрина Паликарска изглежда като рязък завой предвид факта, че Бойко Борисов при всяко посещение в Дупница целува кръста и ръката на архиерейския наместник отец Георги Паликарси и го хвали за хубавия му глас. Самата Димитрина беше в първите редици на предизборна среща на ГЕРБ с премиера в спортната зала и се просълзи.























































































































