Домакините стигнаха до 1:1 в последната минута на двубоя, след подценяване на съперника

Краси Веселинова

Повече от 700 фенове на футбола дойдоха да подкрепят в първия му официален домакински мач в Трета Югозападна лига, тимът на ФК „Кюстендил“. В горещия съботен ден играчите на Николай Николов посрещнаха „Надежда“ Доброславци на стадион „Осогово“, като след проспано и подценено първо полувреме губеха с 0:1 след първите 45 минути.

Срещата започна с няколко опасни домакински атаки, но първия гол падна в тяхната врата. Мартин Истатков изскочи зад отбраната на кюстендилци и прати топката във вратата Хуго Гумейро в 26 минута за 0:1.

През второто полувреме видимо домакините показаха друга игра и поведение, но изравнителния гол падна чак в последната минута на срещата, а точен за 1:1 бе бразилеца Тиаго Катарино. В даденото 4- ри минутно продължение Кирил Вълов можеше да донесе трите точки на ФК „Кюстендил“, но пропусна от чисто положение.

„В мача показахме 2 лица. Първото полувреме играхме надменно и бяхме наказани. През втората част показахме характер, желание за игра, изравнихме резултата, а можеше и да победим. Победите в контролите, изиграха на нас лоша шега. Дано в следващите двубои момчетата да не подхождат така снизходително към съперниците си“, коментира старши треньорът Николай Николов- Чезето.

С актив от 4- ри точки след първите два кръга, кюстендилският тим има 4 точки и е на шесто място във временното класиране. В следващия кръг ФК „Кюстендил“ гостува на 17 август, събота от 18 часа на „Спортист“ Своге.